Lütfen bekleyin..

Ağrı'dan Cudi'ye Nuh'un gemisi

02 Temmuz 2020, 19:05 - Okunma: 615

Nuh peygamberin gemisi ile insalık yeniden bir çıkış yolu aradı.

Dünya'ya geldi. Kabil Habil'i Öldürdü. İlk kan ve ölüm böyle başladı bu fani dünya'da. Şit ile alem yayıldı dünyaya, İdris ile başladı familya.ilk elbiseleri Dikti Hermes lakaplı İdris. Giydirdi bizleri, kabile,kabile ayırdı ve her kesi yaydı.Nuh ile tufan geldi yeryüzüne. Tanrı bir gemi yap dedi Nuh atamıza. Ağrı'ı dağında çakıldı çiviler, kesilip, biçildi tahtalar. İyiler ve Hayvanlar geldi Nuh'un çağrısı ile Gemiye. Ne eşi, nede oğlu binmedi kutsal gemiye. Kötüler kaldı yeryüzünde. Gök yüzü gürledi. şimşek ve yıldırımlarla. fırtına, rüzgar derken yağdı büyük bir sağnak yağmurlar. Sular yükseldi Ağrı dağının zirvesine. Gemi yola koyuldu Nuh ehli ve ve tüm canlılarla. Süphan'a doğru yol aldı bu kutsal gemi. Süpha'nın gönlü gemide kaldı. Mereto üç kez seslendi burda dur diye. Gemi yolcuları ve önderleri Nuh ile hızla geçti Güneydoğu torosları. Raman dağlarından Dicle yol oldu. Mava bir pusula. Bagok, Gabar eşlik etti Nuh'un kutsal gemisine. Cudi yükselmedi tıpkı diğer dağlar gibi. Eğildi ve süzüldü çekindi sessiz kaldı bu ağır yük altında. Tanrı emir verdi Rüzgarlara, yağmur ve fırtınalara. Durdu gökyüzü ihtişamı ile Gemi Durdu Cudi eteklerinde. İnsanlar, hayvanlar ve bitkiler yol aldı önderleri Nuh yolunda. Tanrı bir şans daha verdi Adem oğluna. Mezopotamya'da yeşerdi doğa yeniden İnsanoğluna. Dicle ve Fırat hayat verdi, can verdi canan oldu tüm canlılara. Nuh ile birlikte insanlar bin yıl daha barış ve huzur içinde yaşadı Gülistan Yurdunda.

Etiketler : Nuhun gemisi
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
İdris Peygamberin kayıp kenti Batman'da
Batman Sason ilçesinin tarihi sembollerinden Bozıkan Kalesi
Batman'a kazandırdıkları piramit bina ile yılın en iyi yapı projesi Dal..
sitemizin belirlediği en iyi STK Başkanı Tüzün
Diclelife yılın enlerini onore etmeye devam ediyor!Bölgenin en iyi eğit..
Kürt kültüründe önemli bir yer tutan halayın, Hakkari bölgesinde soldan dön..

===========================================
===========================================


============================================================================================================================================================================
1)Covid-19 doğal bir virüs mü?2) Covid-19 biyolojik bir silah mı?
YWJkdXJyYWhtYW5zZXZlbi5jb20=