Lütfen bekleyin..

Batman'ın Yıldızları

13 Ağustos 2021, 16:42 - Okunma: 373

Kendi evini sanat merkezine dönüştüren Yıldız Tüzer'in hikayesi

Bir mahalleye kadın eli değdi ve kaderi değişti. Batman Kısmet mahallesine sanat kısmeti geldi ne yazık ki kısmeti başkaları aldı. Adı Yıldız soyadı Tüzer önce oturduğu evi sanat merkezine dönüştürdü. Daha sonra mahallenin çoluk ve çocuğu ile sokakları boyamaya başladılar. Kadınlarala dayanışma içinde ve sokak çocuklarının kaderini değiştirdiler. Batman da renkli bir mahalle yarattılar. Her kes destek sözü verdi. Ama şimdi kendi yağlarından kavruluyorlar. Bu kadar büyük bir başarıyı tamamen kişisel çabalarıyla sürdüren Yıldız Tüzer, yetkililerin bize verdiği hiç bir söz yerine gelmedi. Ama bizler bu semtin kaderini değiştirmeye devam edeceğiz. Bizler sanat için yarınlarımız aydınlatmaya devam edeceğiz. Şimdi dernek kurdular ve dernek faaliyetleri ile birlikte hedeflerin ide büyütüyorlar. Sokak Sanatı derneği Batman'daki tüm STK'larının bir araya gelip yapmak istediklerini bir yılda başardılar. Batso, Borsa Besob, Turmop, Müsiad, Kent konseyi, hepsi yaz uykusunda rüyalar aleminde hayali projeler peşinde giderken bir avuç kadın ve çocuk bu kentin aydınlık yüzünü dünyaya duyuruyor. Valisinden Ahmet Güneştekin'e, Basından Belediye'ye kadar her kes onlara söz verdi ama kimse dönüp onların bu başarı hikayesini kendine örnek almadı. Bizler bu bu kenar mahallenin Yıldız kadınını kutlar, ve başarılarının tüm ülkeye örnek olmasını diliyoruz.

 

 

 

 

 

Etiketler : sanat
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DİCLE Kategorisindeki Diğer Haberler
Tarihin en ihtişamlı lkoprulerinden Batman köprüsü
Hurriler 3 bin yıllık bir ilahi tabletle müzik kültürünü başlatmışlar...
Bir zamanlar eski Hasankeyf'te resim çekmek ve doğal kayalar arasında t..
Hasankeyf İncirli Derhawe'da iki bin yıllık kaya kilisesi
Mısır uygarlığın izleri Hasankeyf'te bulundu.
Medyan'da yılan efsaneleri

===========================================
===========================================


============================================================================================================================================================================
1)Covid-19 doğal bir virüs mü?2) Covid-19 biyolojik bir silah mı?
YWJkdXJyYWhtYW5zZXZlbi5jb20=