Lütfen bekleyin..

Yılanlar ve insanlar

21 Haziran 2021, 13:46 - Okunma: 423

Medyan'da yılan efsaneleri

Medya zamanından bugüne kadar Kürtler ' de yılan, dini rol ve farhang.

Dünyanın birçok cemaat ve milletinde bazen ağaç, meyve veya hayvanın dinci bir oğlu ve dinci bir çocuğu vardır, bazen de her biri bir millet veya cemaat için simbul olmalıdır. Kürt toplumunda, Kürt yaşamının birçok yönünde ortaya çıkan ve yılana sahip çıkmayı hak eden simülasyonlardan biri. Ama bilinmelidir ki Kürt toplumu genel olarak çünkü o seminerleri koruyup anlayıp araştırmak size sahip değil. Kürt dininin mutluluğu çoğu Müslüman ve Kürtler ' de farklı dinler nedeniyle üzerlerine düşen tüm baskılara rağmen, garmyan kollarında, babalarımızı canlı müze olarak koruyabildiler.

İlginç şeylerden biri olan Yazidyalıların kutsal Lalish kapısının kapısına gittiğinizde, kendisine kutsal sembul olarak bakılan kapının yanında siyah, Lalish ' i ziyaret edenler yılanı öpüyor (soldaki resme bakın) . Yine de yılan topalda değil, tapınağın çoğunda ve kutsal yerlerde görülür. Aslında yazidalıların Lalish 'te sahip oldukları kutsal şeylerde Bronz' da bir yılan vardı. 1892 yılında Türk Ömer Vahby Lalish 'e, Yılanlara, evlere ve Yazid' in tüm mallarına saldırdı. 1914 yılında Osman Kralı Süleyman Nazif tarafından yılan ve pek çok dini iade edilmiştir. Yazidisinde yaşamayan kadın yüzünden maalesef o yılana ne olduğunu kimse bilmiyor. Fakat dizinin bulunduğu bölgeye dönecek olan Ermenistan 'daki Şeyh Hassan Tamoyani' nin ailesinde, günümüze kadar aileden ayrılan çok sayıda insan var, dini tören ve hastalıkların tedavisinde (orta resme bakınız).

Aslında geçmişte bir yılan gibi duruyor, dinde ve Kürt dininde bir yılan kesilmiş. Bu nedenle komşu olan ve Medyen karışımı olan Ermeni ' ye ' yılan ' diyorlar. Ancak son medyanın kralı Azhdahak (Hazhdiha) deniyordu. Din ve medyanın düşünceleri hakkında bilmediğiniz bir şey olsa da, iki kanıt medyada / Kürtler ' de yılan ve zavallıların olumlu bir anlam taşıdığını kanıtlıyor. Yazidalıların anlattığı Nuh 'un hikayesinde bile, selin ve yerin su olduğu zaman, Nuh' un gemisi Şangar dağının yakınındaydı, orada yılan olacak, gemiyi yılan alacak ve geminin gemisini al ve gemi dağda olacak. Cudi dağında güneş yanana kadar var olmayı korur.

Genel olarak Kürt dininde ve Kürtler ile ilişkili olan yılan / fakir, ölümlü bir oğulları var. Mannada fakir / yılanın kutsal bir oğlu vardı güneş için dua ettiler. Aynı eylem bugün Yazidiler ' de kaldı, güneş için dua ediyorlar, yılanın onlar için kutsal bir yeri var. Kürt halkının, Kürdistan 'ın kuzeyi gibi bazı bölgelerde hala insanların günlük yaşamının rolü ve canlı bir konu olan Şamar' ın sırrının sırrının koruyucusu ve gizli koruyucusu var. Kürt halısında ne zaman yılan rolü olacak (sağdaki resme bakın).

Büyük dindar kişiliklerden biri olduğunu, yılanla özel bir ilişkisi olduğunu ve bazen de kendini siyah olarak değiştirdiğini söyledi. Bugün yazdy margrn ailesi ve yılanı etkili olmadıklarını ve marangaz çözebildiklerini söylüyorlar.

Sami dininde bazen kötü bir oğlu olur ve şeytana bağlanır, özellikle Adem ve Havuz hikayesinde, havuzu alıp elmayı yemeye teşvik eden bir yılan. Zardashti dininde şeytan ve şeytan çizgisine bir yılan sokulur. Ama Kürtçe yakın olan zardashti dinine karşı yılanın ölümlü bir oğlu var. Ve ölümlü ve kutsal bir oğlu vardı ve aynı oğlu Yazıdalılar arasında kaldı. ′′ Bunu yapamayacağız ′′ dedi. '' Bunu yapamayacağız. Bunu yapamayacağız. Bunu yapamayacağız. Bunu yapamayacağız.

Eski zamanlarda bir yılanın açıklandığı gibi Kürtçe ve medya adına önemli bir dini ve dini seminerdi ve son kralların adı tamamen belli oldu. Bizim dinimiz olarak yazdi dininin günü namaz kılıp yılana / fakirlere özel saygı gösterdikleri de açıkça görülmüştür, önemli bir din evladı vardır. Özellikle Rashmar 'ın birçok öyküsü ve öyküsü var, hatta Nuh Yazdy' nin hikayesini bile almış. Kürt halısında Shamaran, Kürt füzesinde yılan rolünün yaşanmasına bir başka örnektir. Genel ve siyah yılanın rolü, özellikle Kürt toplumunda ve din değişikliğine rağmen eskisi, ama hala yaşıyor. Ama Kürt dininin bizi tanımasını bilip bizi her zaman eski Kürt ağacı ile bağlanmasını ve süreci bilmesindeki önemli rollerini tekrar bizim için daha da önemlisi.

Yazı: Soran Hamarash yazısı ...

 

 

Etiketler : Yılan
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DİCLE Kategorisindeki Diğer Haberler
Tarihin en ihtişamlı lkoprulerinden Batman köprüsü
Hurriler 3 bin yıllık bir ilahi tabletle müzik kültürünü başlatmışlar...
Kendi evini sanat merkezine dönüştüren Yıldız Tüzer'in hikayesi
Bir zamanlar eski Hasankeyf'te resim çekmek ve doğal kayalar arasında t..
Hasankeyf İncirli Derhawe'da iki bin yıllık kaya kilisesi
Mısır uygarlığın izleri Hasankeyf'te bulundu.

===========================================
===========================================


============================================================================================================================================================================
1)Covid-19 doğal bir virüs mü?2) Covid-19 biyolojik bir silah mı?
YWJkdXJyYWhtYW5zZXZlbi5jb20=